חודש עיצוב והשראה עם @danalugasibiton

היום אנחנו עם דנה, מעצבת פנים מוכשרת ומדוייקת, אמא ליהונתן (6) ואלמה (4) ונשואה למאור.

הי דנה, כיף כל כך שאת פה. אז איפה את גרה?

אנחנו מתגוררים בבית פרטי בישוב קטן בצפון הארץ. את הבית שלנו בנינו לפני עשר שנים ומאז הוא כמובן עבר כמה וכמה שינויים (גם בעקבות שינוי ההרכב המשפחתי).


מאיפה את שואבת ההשראה שלך שזה נוגע לעיצוב הבית?

את ההשראה לעיצובים שלי אני מקבלת בעיקר מהטבע. אני מאוד מתחברת לעיצוב נקי ומוקפד (סקנדינבי) אבל נוהגת תמיד להכניס נגיעה של חמימות בעזרת חומרים טבעיים כמו עץ ופלטת צבעי אדמה. בנוסף אני מקפידה על מינימליזם בעיצובים שלי והמוטו שלי הוא ללא ספק less is more.

(תמונות מתוך פרוייקט עיצוב בית ביישוב נורית)

מה הפינה האהובה עלייך בבית?

יש הרבה פינות אהובות עלי בבית כמה הן אזור הקמין בחורף, שולחן העבודה וחדר השינה.

מהו המותג האהוב עלייך שזה נוגע לעיצוב חדרי ילדים?

המותג האהוב עליי לעיצוב הבית הוא fermliving, יש להם גם קטגוריה מטריפה לילדים. בארץ יש המון יוצרות ויוצרים מוכשרים שאני אוהבת ביניהם tweelingen ,studio dafni, michus .


איפה בחרת להציג את יצירת האומנות שלכם?

את היצירה של אלמה עם כפות הידיים קיבלנו מהגן בתוספת טקסט מאוד מרגש על כפות הידיים הקטנות שלהם שעוד יהיו גדולות, זה ממש ריגש אותי ובחרתי להפוך אותה ליצירה ולתלות אצלה בחדר מעל המיטה. את היצירה המקסימה של יהונתן תליתי בחרתי לתלות על המדף.


תוכלי להסביר לנו על התהליך והגישה שלך בעיצוב חדר הילדים שלכם?

בעיצוב חדרי ילדים אני שמה המון דגש על הנגשה של הצעצועים לילדים (למשל תלייה נמוכה של מדפים), שמירה על פלטת צבעים רגועה וסדר וארגון. בהכשרתי המקצועית למדתי פסיכולוגיה ולקויות למידה ופגשתי לא מעט ילדים ומתבגרים עם הפרעות קשב. ידוע שסביבה מאורגנת ונטולת הסחות דעת מסייעת לריכוז. כל הדברים האלו חשובים גם כשיש חדר משחקים נפרד ובפרט כשחדר השינה משמש גם כחדר משחקים.

את מקבלת הרבה תגובות על עיצוב חדר ילדים שלך ברשתות החברתיות?

אני מקבלת המון תגובות מפרגנות על העיצובים שלי אבל לפעמים גם ביקורת. כמו שאמרתי אני מאוד מאמינה במינימליזם ויש כאלה שחושבים שהשימוש בו בעיצוב הוא לא פרקטי. פעם משהו כתב לי ״אף ילד ישראלי לא היה שורד בחדר כזה״. אני מאמינה שהכול זה עניין של גישה וחינוך. אם נלמד את הילדים שלנו מגיל צעיר את החשיבות של סדר וארגון ונדע לצמצם עבורם את מגוון האפשרויות האינסופי של החומר, נגדל ילדים מאושרים יותר.

(תמונה מתוך פרויקט עיצוב חדר ילדה)


מה הטיפ הכי טוב שאת יכולה לתת לאימהות שניגשות לעיצוב חדר הילדים?

הטיפ הכי גדול שלי לאימהות שניגשות לעיצוב חדר הילדים שלהם הוא אחסון, אחסון, אחסון. למשל בחדר שינה שמשמש גם כחדר משחקים מיטה עם מגירות אחסון היא פתרון מאוד יעיל .