חודש עיצוב והשראה עם @mayabrlev

החורף מעבר לפינה, ונראה שהשנה אנחנו הולכים לבלות עוד יותר בבית משנים קודמות. אז איך מתכוננים? הופכים את הבית להיות המקום הנעים, היפה שכיף להיות בו. לכבוד זה, חברנו לשורה של אימהות שחיות (ועובדות) עיצוב לקצת השראה, טיפים ורעיונות לעיצוב ושדרוג חדרי הילדים והבית בכלל.


היום אנחנו עם מאיה, בלוגרית חובבת סטייל מושבעת ואמא לליה ועומר. מאיה מתגוררת בצור יצחק ומגדירה את עצמה מכורה ל-DIY, קפה ופרחים (ולאו דווקא בסדר הזה).

הי מאיה, כיף שאת פה. אז איפה את גרה? אחרי המון שנים בעיר חזרתי ל"כפר" וכעת מתגוררת ביישוב קהילתי בשרון, צור יצחק. אנחנו גרים בדירת גן במרחק הליכה משמורת טבע מדהימה.


מאיפה את שואבת ההשראה שלך שזה נוגע לעיצוב הבית?

את סגנון העיצוב שלי הייתי מגדירה כאקלקטי, הוא כולל פריטים מהסגנון הנורדי, מודרני, וינטג', בוהו ו- Mid Century. אני מקבלת המון רעיונות והשראה מpinterest ו .instagramאבל אני הכי אוהבת לקבל השראה מבתי קפה ומלונות בעולם. זה אולי נשמע מוזר אבל בעיני הם מעיזים הרבה יותר בעיצוב שלהם ועדיין העיצוב תמיד מאוד מזמין, שלם ומדויק. חשבונות אינסטגרם שאני מאוד נהנית לעקוב אחריהם מבחינת עיצוב פנים הם New Darlings, Kate la Vie, The Hoxton Hotel, little.tales.of.our.family.

מה הפינה האהובה עלייך בבית?

זה משתנה אבל כרגע הפינת קפה שלנו במטבח, זו הפינה האחרונה שעיצבתי בבית ובמיוחד לאור תקופת הקורונה היא נותנת לי תחושה שאני יושבת בבית קפה. המטבח הוא די שלי, אבל פינת הקפה היא לגמרי של אופיר ׁ(בעלי) ואני אוהבת את הזמן שלנו יחד שם. זו גם הפינה ממנה רואים את כל המתרחש בבית ומספיק רק להרים את הראש ולראות את הילדים משחקים יחד.

מהו המותג האהוב עלייך שזה נוגע לעיצוב חדרי ילדים?

קצת קשה לי להודות, אבל איקאה. על אף שבבית אין לנו הרבה פריטים שלהם, אני מאוד אוהבת את הקולקציה שלהם לחדרי ילדים. ניכר שבעיצוב הפריטים לחדרי הילדים יש המון חשיבה מאחורי כל פריט והנגשת השימוש שלו לילדים. חוץ מזה פתרונות האחסון שלהם ממש עוזרים לי לארגן את כל הציוד, הבגדים והמשחקים.

איפה בחרת להציג את יצירת האומנות שלכם?

בחרתי להציג אותה מעל שולחן העבודה של ליה. זה בעצם הציור הראשון שלה בצבע טרי והיא מאוד נהנתה להכין אותו. מאחר ועל שולחן העבודה שלה היא לרוב אוכלת, מציירת ומשחקת חשוב לי שיהיה לה נעים בעיניים ושהציור יהיה תלוי בגובה שלה כך שתוכל להנות ממנו.

תוכלי להסביר לנו על התהליך והגישה שלך בעיצוב חדר הילדים שלכם?

כרגע יש לנו שתי פינות בבית שמיועדות לילדים, חדר השינה ופינת משחקים בסלון. על עיצוב חדר השינה התחלתי לעבוד כבר בזמן ההיריון הראשון וידעתי בדיוק איך אני רוצה שיראה. בחדר השינה כרגע ישנה רק ליה אבל עומר עומד להצטרף אליה ממש בקרוב. החדר בעיצוב מאוד ניטרלי ורגוע, כאשר פלטת הצבעים שלו היא בעיקר צבעי אדמה, עץ בהיר וקש. את החדר עיצבנו לפי רוח השיטה המונטסורית כך שכל מה שהיא צריכה שיהיה מונגש עבורה תלוי או מאוחסן במקומות הנגישים לה. לפי השיטה המונטסורית, סביבת הילד צריכה לאפשר למידה עצמאית, כאשר בבסיסה עומדים האמונה ביכולתיו של הילד והתאמה של חלל הבית לעצמאות מירבית של הילד.


ופינת המשחקים?

בסלון עם הזמן יצרנו פינת משחקים עבור ליה ועומר לפי רוח השיטה כאשר כלל המשחקים שלהם מאוחסנים בארון סגור שלא נגיש להם (אחסון שקט) ובכל שבוע-שבועיים אני מוציאה עבורם משחקים ותרגילים המותאמים לשלב ההתפתחותי שלהם, תקופת הרגישות בהם הם מצויים ותחומי העניין שלהם. בהמשך, כשעומר יגדל טיפה, אני מתכננת להעביר את פינת המשחקים לחדר שנמצא ליד המטבח מאחר ומרגיש לי שפינת המשחקים הקיימת קטנה מדי לשני ילדים.

האם הילדים לקחו חלק או הביעו שעה לגבי איך החדר שלהם הולך להראות?

ליה מאוד דעתנית אבל לא הביעה ממש עניין בעיצוב החדר. התחושה שלי שהיא מאוד נהנית לבלות בחדר והיא יכולה לשבת שם שעות ולדפדף בספרים שלה או לשחק עם הבובות אז כנראה שהיא אוהבת אותו כפי שהוא.

את מקבלת הרבה תגובות על עיצוב חדר ילדים שלך ברשתות החברתיות?

אני מקבלת המון פידבק חיובי מהעוקבות שלי באינסטגרם ובבלוג וגם בקבוצות עיצוב שונות. אני חושבת שלרוב בעיצוב חדרי ילדים, ישר רצים להוסיף צבע לחדר, לקירות ולרהיטים ואצלנו העיצוב של חדר הילדים מיוחד דווקא כי הוא חוזר לבייסיק, הוא נייטרלי ומשרה רוגע. אני רואה גם איך העיצוב משפיע על הילדים, ליה הרבה יותר מרוכזת במשחק או בספר כשהיא בחדר שלה מאשר בסלון, פשוט כי צמצמנו את הגירויים בחדר למינימום.


מה הטיפ הכי טוב שאת יכולה לתת לאימהות שניגשות לעיצוב חדר הילדים?

האמת שיש לי שלושה טיפים אבל לדעתי הם לגמרי מפצחים את השיטה: קודם כל לדאוג שלכל דבר יהיה מקום. ילדים קטנים אוהבים סדר וארגון וחשוב שגם הם ידעו לאן כל חפץ בסביבה שלהם שייך. אם אין לחפץ מסוים מקום אז או שהוא מיותר או שאין מספיק מקום אחסון (ולרוב התשובה הראשונה היא הנכונה). טיפ נוסף הוא להיצמד לפלטת צבעים ורצוי שהיא תכלול צבעים רגועים. הטיפ האחרון הוא לנסות לראות את החדר מהעיניים של הילד ולהנגיש עבורו את הפינות המיועדות לו לפי צרכיו כדי שיוכל להנות מהחדר ולא לחוות תסכול בשימוש בו.קרדיט לתמונות: מאיה בר לב

לבלוג של מאיה: https://www.stylishblog-shop.co.il/blog